YÜKLENİYOR . . .

World Puan Nedir ve Nerelerde Kullanılır?

Yapılan alışverişin tutarını bir ay sonra ödeme, alışverişleri taksitlendirme, acil nakit ihtiyaçları karşılama gibi pek çok kolaylık sağlayan kredi kartları, günümüz dünyasında önemli bir yere sahip. Öyle ki ilk ortaya çıktığı dönemlerde yalnızca varlıklı kişiler tarafından ya da ticari amaçlarla kullanılan kredi kartları, günümüzde her kesimden, farklı statülere sahip milyonlarca insan tarafından tercih ediliyor. Bu doğrultuda bankalar tarafından sunulan pek çok kredi kartı mevcut. Yapı Kredi tarafından sunulan World Kart da bu doğrultuda ön plana çıkan kartlardan biri. Üye iş yerlerinden yapılan her alışverişte World Puan olarak adlandırılan kredi kartı puanı kazanmaya olanak tanıyan ve sonraki alışverişlerde bu puanları kullanarak ödeme yapılabilmesini mümkün kılan World Kart hem yurtiçinde hem de yurtdışında yaygın bir kullanım alanına sahip.

6
Haziran
world-puan-nedir-nerelerde-kullanılır

Tüm Puanlarınız Artık Tek Uygulamada!

Kredi kartında biriken puanların son kullanım tarihlerinin geçirilmesi ve bu yüzden de puanların yanması, birden farklı kartta biriken puanların parçalı yapıda olmaları nedeniyle alışverişlerde göze gelir bir kazanım sağlayamaması ve kredi kartı puanı ile alışveriş yapılmak istenilen yerin, bankaların anlaşmalı işyerleri arasında yer almaması gibi sorunlar, bir avantaj olan kart puanlarından yararlanılamamasına neden olur. Farklı bankaların kredi kartlarında biriken puanların tek bir uygulamada toplanması ve istenilen yerden özgürce harcanabilmesi amacıyla geliştirilen Puan Harca uygulaması ile bu dezavantajlardan kurtulabilmek mümkün. Kart sınırı olmadan istediğiniz kadar kredi kartı ekleyebileceğiniz, kart puanlarınızın yeterli olmaması durumunda kredi kartı ile üzerini tamamlayabileceğiniz ve vakti geçen kredi kartı puanlarınızla ileri tarihli harcama çekleri oluşturarak daha sonra kullanabileceğiniz Puan Harca uygulaması ile kredi kartı puanları artık daha cazip. Sen de artık tüm puanlarını tek bir yerde toplayıp istediğin gibi harcamak istiyorsan şimdi Puan Harca uygulamasını indir!

World Puan Nedir?

World Puan, Yapı Kredi Bankası tarafından sağlanan World kredi kartları ile anlaşmalı iş yerlerinden alışveriş yapılması durumunda kazanılan puanları ifade eder. Aynı zamanda Albaraka Türk ve Vakıfbank’ın da World Puan kazandıran kredi kartları mevcut. Bu kredi kartları ile yapılan alışverişlerden sonra, sektöre bağlı olarak belirli oranda World Puan birikir. Kazanılan puanlar o anda alışveriş için kullanılabileceği gibi, biriktirilerek daha sonraki alışverişlerde de harcanabilir. World kredi kartlarında, puanların harcanması için süre sınırı bulunmaz. Bu yüzden de puanlar istenilen her zaman kullanılabilir.

World Puan Nerelerde Kullanılır?

World kredi kartları ile yapılan alışverişlerden elde edilen World Puanlar hem yurt içinde hem de yurt dışında pek çok üye işyerinde kullanılabilir. World Puan nerelerde kullanılır diye merak edenler için, bu puanların geçerli olduğu bazı sektörler ile bu sektörlerde faaliyet gösteren öncü firmalar aşağıda mevcut:

Akaryakıt Sektörü

World Puan nerelerde kullanılır sorusuna yanıt arayanlar için, öncelikli sektörlerden birinin akaryakıt sektörü olduğunu söylemek yanlış olmaz. World Kart ile yurt genelinde bulunan Opet istasyonlarından yapılacak her akaryakıt alışverişinde World Puan kazanabilmek ya da bu kazanılan puanları harcayabilmek mümkün.

Market Sektörü

Market sektörü, kredi kartlarının en çok kullanıldığı sektörler arasında. Bu sektörde faaliyet gösteren Özdilek Market, Chippin Market ve Migros başta olmak üzere pek çok firmada World Puanlar kullanılabilir.

Gıda Sektörü

World kredi kartları ile yapılan gıda alışverişlerinde World Puan kazanabilmek ve harcayabilmek mümkün. Yurt genelinde gıda satışı yapan pek çok marka, bu hususta tercih edilebilir. Ayrıca zaman zaman düzenlenen gıda kampanyalarına katılarak daha fazla World Puan kazanabilmek de olanaklı.
world-puan-nedir-nerelerde-kullanılır

Giyim Sektörü

Kredi kartlarının en yoğun kullanıldığı bir diğer sektör olan giyim sektöründe de World Puanların geçerli olmaması düşünülemez. Bu sektörde faaliyet gösteren LC Waikiki, Faik Sönmez ve Gusto gibi onlarca bilindik markada World Puanlar kolaylıkla harcanabilir.

Yeme İçme Sektörü

World Kart ayrıcalıklarından yararlanılabilecek bir diğer sektör de yeme içme sektörü. Bu sektörde de HD İskender, Divan Brasserie ve Sushi Barba gibi çok sayıdaki ulusal ve yerel firmada World Puan harcayabilmek mümkün.

E Ticaret Sektörü

Son yıllarda kredi kartı ile işlem hacminin en çok arttığı sektör olan e ticaret sektörü de World Puan geçerliliğine sahip olan pek çok marka barındırıyor. Amazon Prime ve HepsiBurada gibi dev e ticaret firmalarında ve anlaşmalı çok sayıdaki internet sitesinde Maximum Puanlar geçerli.
World Kart 17 farklı sektörde yüzlerce anlaşmalı iş yerleriyle sizlere hizmet veriyor. Üye işyerlerinin tamamını görmek için
linki tıklayınız!
world-puan-nedir-nerelerde-kullanılır

World Mobil Uygulaması

Kredi kartı kullanımını daha pratik hale getirebilmek adına bankaların geliştirmiş olduğu mobil uygulamalar da çeşitli avantajlar sağlıyor. World kart kullanıcıları için Yapı Kredi tarafından sunulan World Mobil uygulaması Google Play Store ile AppStore üzerinden kolaylıkla indirilebilir. Bu uygulama ile aşağıdaki işlemler yapılabilir:

  • World kart başvurusu yapma
  • Kredi kartı limit artış talebinde bulunma
  • Ekstre görüntüleme
  • Kredi kartı borç ödeme
  • Peşin yapılan alışverişi sonradan taksitlendirme
  • World Puan miktarını sorgulayabilme
  • QR ile ödeme
  • Temassız Ödeme

World Puan Sorgulama

World kart kullanan bireylerin World Puan sorgulama işlemini rahatlıkla yapabilecekleri birden fazla yöntem mevcut. Puan Harca uygulaması, bu yöntemlerin en pratik olanı. Bununla birlikte Yapı Kredi mobil uygulaması, World Mobil ve internet bankacılığı kanallarından da World Puan miktarını öğrenebilmek mümkün.

Kart puanlarını birleştirerek özgürce harca!

Uygulamayı Aç