YÜKLENİYOR . . .

Tasarruf Etmek İçin Neler Yapmalıyız?

Merhaba. Bildiğiniz üzere ülke olarak son günlerde bazı ekonomik çalkantılar yaşıyoruz. Bunda özellikle düzensiz kur durumu da büyük bir etken. Bu sebepten dolayı herkes belli bir derecede tasarruf yapmak zorunda hissediyor. Ancak bu şekilde ekonomik dalgalanmalardan kendimizi koruyabiliriz. Tasarruflu olma konusunda özellikle de kredi kartı kullanıcılarına büyük bir iş düşüyor. Bundan dolayı bugün siz Puan Harca ekibi olarak tasarruflu olma konusunda bazı ipuçları vereceğiz. Evde tasarruf hakkında farklı noktalara değindiğimiz içeriğimize hazırsanız hadi başlayalım!

20
Nisan
Tasarruf Etmek İçin Neler Yapmalıyız?

Alışverişinizi Planlayın

Evde tasarruf için ilk adım market alışverişidir. Çünkü market alışverişi, herkesin rutinleri arasında yer alır. Her ne kadar insanlara sadece zorunluluklar alınıyor gibi gelse de durum pek de öyle değil. Çünkü plansızca yapılan market alışverişi çok daha fazla harcamayla sonuçlanır. Bundan dolayı tasarruflu olma yolunda yapmanız gereken ilk şey alışverişe çıkmadan önce eksiklerinizi belirleyip bir liste oluşturmanızdır. Bu listede de gerçekten ihtiyaç duyduğunuz malzemelere öncelik vermelisiniz. Bu sayede markette ihtiyacınız olmayan şeyleri almayı en başta engelleyebilirsiniz. Bir diğer önemli nokta ise alışverişe aç çıkmamaktır. Çünkü açken alışveriş yapmak, almanıza gerek olmayan şeyleri dahi satın almanıza neden olabilir.

Yatırım Yapmayı Unutmayın

Tasarrufun en güzel yolu yatırım yapmaktır. Her ay elinize geçen paranın belli bir kısmını yatırım amaçlı kullanırsanız kendiniz için en doğru şeyi yapmış olursunuz. Bunun için de bildiğiniz gibi altın ve gümüş en iyi araçlardır. Hatta artık evden çıkmadan bu tarz yatırımlar yapmanız mümkün. Eğer bankalara makas farkı ödemek istemiyorsanız bunu, Puan Harca ile anlaşması bulunan yatırımım.com sayesinde yapabilirsiniz. Kredi kartı puanı ile fiziksel olarak altın veya gümüş almanıza olanak tanıyan yatırımım.com ve Puan Harca iş birliği, bütçenize en büyük katkıyı yapacak şeydir.

Kredi Kart Kampanyalarını Takip Edin

Günümüzde kredi kartı olmayan insan yok denecek kadar azdır. Bu kadar kart kullanıcısı varken onları gerçekten doğru şekilde kullanan kişi sayısı çok azdır. Genelde herkes bankaların yaptığı puan kampanyalarını küçümserler. Fakat durum aslında hiç öyle değildir. Bankanızın yayınladığı kampanyalara göre alışveriş yaptığınızda ayda en az 500 TL’lik kredi kartı puanı elde edebiliyorsunuz. Peki nasıl? Diyelim ki bankanız giyim sektöründe farklı günlerde yapacağınız 300 TL ve üzeri alışverişlerin her birine 50 TL’lik puan hediye ediyor. Sizin de o ay kıyafet alışverişi yapmanız gerekiyor. Tüm ihtiyaçlarınızı tek bir günde almak yerine bunu farklı günlere ve 300 TL’lik alışverişlere bölebilirsiniz. Bu sayede zaten yapacağınız alışveriş için ekstra para kazanmış olacaksınız.
Tasarruf Etmek İçin Neler Yapmalıyız?

Daha Fazla Kredi Kartı Puanı Kazandıran Bankaları Tercih Edin

Bazı bankalar, müşterilerini teşvik etmek için çok daha cazip kampanyalar yaparlar. Hatta bu kampanyaları sürekli olarak da güncellerler. Buna karar vermek için bankanın geçmiş kampanyaları inceleyebilir ve rutin harcamalarınızda en çok işinize yarayacak kartı seçebilirsiniz. Ayrıca bazı kartların taksitlendirmede çok daha avantaj sağladığı da bir gerçek. Bu sayede cebinizdeki nakit parayı olabildiğince tutabilirsiniz. Kart seçimini yaparken bunları mutlaka göz önünde bulundurun.
Tasarruf Etmek İçin Neler Yapmalıyız?

Puan Harca’yı İndirin

Kredi kart puanı kazanma konusunda size bazı tavsiyelerde bulunduk. Ancak bu puanları harcama stiliniz de yine tasarruflu olma adına işe yarayabilir. Kazandığınız bu puanları yine ihtiyaçlarınız için harcarsanız, bütçenize büyük bir katkı sağlayabilirsiniz. Tam bu noktada Puan Harca devreye giriyor. Bildiğiniz üzere Puan Harca, kredi kartı puanı harcamanız için en doğru platform. Anlaşmamızın olduğu 40’tan fazla markaya ait dijital alışveriş kodlarını bu puanlarınızla satın almanız mümkün. Böylece rutin alışverişlerinizden kazandığınız parayı yine alışverişinizde kullanarak tasarruf yapmış olacaksınız. Örneğin akar yakıt harcamanızdan kazandığınız puanı A101 alışveriş kodu satın alarak mutfak ihtiyaçlarınızda kullanmanız mümkün.

Bu içeriğimizde sizinle tasarruflu olma konusunda yapabileceklerinizden bahsettik. Evde tasarruf konusunda verdiğimiz bu önerilerin bütçenizi kalkındıracağından eminiz. Unutmayın ki küçük büyük demeden atacağınız adımlar, uzun vadede sonuç almanızı sağlar. Puan Harca ekibi olarak her hafta size fayda sağlayacak içerikler paylaşmaya devam edeceğiz. Bir sonraki içeriğimizde görüşmek üzere. Hoşça kalın!

Kart puanlarını birleştirerek özgürce harca!

Uygulamayı Aç