YÜKLENİYOR . . .

Ramazan Alışverişi Hakkında Dikkat Etmeniz Gerekenler

Ramazan ayı, Müslümanlar için çok önemli bir aydır. Bu ayda oruçlar tutulur ve iftar vakti yaklaşınca mutfakta harikalar yaratılır. Ağız sulandıran sofralar hazırlamak için ise günler öncesinden ramazan alışverişi yapılır. Ancak bu noktada bütçemizi düşünerek hareket etmek çok önemlidir. Puan Harca ekibi olarak bu içeriğimizde size bazı ipuçları vereceğiz. Vereceğimiz ipuçları sayesinde bütçenizi çok sarsmadan alışverişlerinizi nasıl tamamlayacağınızı öğreneceksiniz. Ayrıca kredi kartı puanları ile ilgili bazı hayat kurtaran önerilerimizi de sizinle paylaşacağız.

03
Nisan
Ramazan Alışverişi Hakkında Dikkat Etmeniz Gerekenler

İhtiyaçlarınızı Gerçekçi Bir Şekilde Belirleyin

Alışveriş listenizi oluştururken gerçekçi olmanız çok önemlidir. Yapacağınız ramazan alışverişlerinde ihtiyaçlarınızı önceden belirlemek hem alışveriş sırasında size kolaylık sağlayacaktır hem de tasarruf etmenize yardımcı olacaktır. Bu noktada ihtiyaçlarınız, iftar ve sahur için gerek duyacağınız malzemeler, kıyafet, hediyelikler ve temizlik ürünleri olabilir.

Ramazan Alışverişi İçin Plan Yapın

Ramazan alışverişi listesini hazırlarken ihtiyaçlarınızı nereden alacağınızı ve ne kadar bütçe ayıracağınızı belirlemeniz çok önemlidir. Planlama yapmamanız halinde mağazada daha fazla para harcamanız ve böylece bütçenizi aşmanız büyük bir olasılıktır.

Öncelik Sıralamanız Olsun

İster ramazan ayı için olsun ister normal zamanlarda, tüketicilerin en çok yaptığı hata öncelikleri iyi belirlememektir. Bundan dolayı en önce almanız gereken ürünleri listenin başına getirin. Bu sayede bütçenizi acil ihtiyaçlarınız için yapılandırabilirsiniz.

Fiyat Karşılaştırması Yapın

Alışverişte en önemli şey fiyat karşılaştırması yapmaktır. Hangi ürünün nerede daha uygun fiyata satıldığını araştırarak bütçe tasarrufu yapmanız mümkün hale gelecektir. Bunun için hem mağazaları ziyaret edebilir hem de internetten araştırma yapabilirsiniz. Ayrıca güncel mağaza kampanyalarını da mutlaka kontrol edin.
Ramazan Alışverişi Hakkında Dikkat Etmeniz Gerekenler

Açken Alışverişe Gitmeyin

Neredeyse herkes açken alışverişe gittiğinde fazladan para harcar ve bu şekilde bütçesini sarsar. Çünkü karnınız açken her şeyi yiyebileceğinizi düşünürsünüz. Bu da gereksiz şeyler almanızla sonuçlanır. Eğer gereğinden fazla para harcamak istemiyorsanız tok bir şekilde alışveriş yapmanızı tavsiye ederiz.

Ramazan Alışverişi İçin Kredi Kartı Kampanyalarını Takip Edin

Neredeyse hepimiz kredi kartı kullanıyoruz. Maalesef kredi kartları çoğu insana kulağa ürkütücü gelebiliyor. Ancak işin aslı hiç öyle değil. Puan Harca ekibi olarak pek çok araştırma yaptık ve gerekli şekilde harcama yapıldığında ayda en az 500 TL kart puanı kazanılabileceğini gördük. Bundan dolayı mutlaka sahip olduğunuz kredi kartının yaptığı puan kampanyalarını takip edin. Harcamalarınızı belirtildiği gibi yapmanız durumunda kazanacağınız kredi kartı puanları yüzlerce TL değerinde olacaktır.

Ramazan Alışverişi Döneminde Puan Harca’yı Kullanın

Bankaların belirttiği şekilde harcama yapmanız durumunda kolayca puan kazanabileceğinizi söyledik. Peki bu kazandığınız kredi kartı puanları için en doğru harcama yolu nedir? Tam bu noktada Puan Harca devreye giriyor. Kazandığınız puanları Puan Harca uygulamasında kolayca sanal alışveriş koduna çevirebilirsiniz. Uygulamada 40’tan fazla marka seçeneğinin olması kullanıcılar için büyük bir artı. Ayrıca ramazan alışverişi için Getir, Getir Büyük, A101, Migros ve CarrefourSA gibi markalara ait alışveriş çekleri de uygulamamızda sizi bekliyor.
Ramazan Alışverişi Hakkında Dikkat Etmeniz Gerekenler

Puan Harca ekibi olarak bu içeriğimizde ramazan alışverişi ile ilgili bazı püf noktaları sizinle paylaştık. Önerilerimizi uygulamanız halinde ramazan ayı sizin için çok daha tasarruflu geçecektir. Ayrıca kredi kartı puanları ile ilgili tavsiyelerimizin de size fayda sağlayacağına eminiz. Her hafta yararlı içeriklerimizle karşınızda olmaya devam edeceğiz. Hayırlı ramazanlar!

Kart puanlarını birleştirerek özgürce harca!

Uygulamayı Aç