YÜKLENİYOR . . .

Miles&Smiles Nedir? THY Miles&Smiles Hakkında Tüm Bilmeniz Gerekenler

Gelişen ulaşım ağı teknolojisiyle seyahat etmek, çağımızda çok daha kolaydır. Özellikle uçaklar, özgürce seyahat etmemize olanak tanıyan teknolojilerdir. Fakat son yıllardaki ekonomik dalgalanmalar bilet fiyatlarını derinden etkiledi. Bundan dolayı pek çok insan en ucuz uçak bileti için kolları sıvadı. Ancak bu, maalesef ki her zaman mümkün olmuyor. Fakat tam bu noktada işimizi kolaylaştıran bir kavram devreye giriyor: Miles&Smiles. Bildiğiniz gibi Türk Hava Yolları Miles&Smiles ile seyahat konusunda kullanıcılara büyük kolaylıklar sağlıyor. Peki bu tam olarak nedir?

28
Şubat
THY Miles&Smiles nedir

Miles&Smiles Nedir?

Miles&Smiles Türk Hava Yolları (THY) tarafından oluşturulan bir sadakat programıdır. Bu program sayesinde THY ve diğer ortak havayolu şirketlerinden gerçekleştirmiş olduğunuz uçuşlardan; programa ortak olan firmalardan yaptığınız harcamalardan ve Miles and Smiles anlaşmalı kredi kartıyla yaptığınız alışverişlerden Mil kazanabiliyorsunuz. Sonrasında biriktirmiş olduğunuz bu Millerin pek çok farklı alanda kullanılması mümkün. Bu ayrıcalıklar kısaca şöyledir:

 • Ücretsiz bilet
 • Refakatçi bileti
 • Kabin yükseltme (upgrade)
 • Refakatçi bileti
 • Havalimanı lounge erişim

Miles&Smiles Üyelik Ücreti Nedir?

Kullanıcıların bir diğer merak ettiği şey ise Miles&Smiles üyelik ücreti olup olmadığıdır. Bu program tamamen ücretsizdir. Yani isteyen herkes programa katılıp üye olabilir. Eğer üye olmak istiyorsanız bunu THY web sitesi veya mobil uygulamasından kolayca yapabilirsiniz. Miles&Smiles üyelik sırasında adınızı, adresinizi, e-posta adresinizi ve diğer kişisel bilgilerinizi kullanmalısınız.
THY Miles&Smiles nedir

Miles&Smiles Üyeleri Nasıl Puan Kazanır?

Eğer bir THY Miles&Smiles üyesiyseniz ve puan kazanmak istiyorsanız bunu harcamalarınızla kolayca başarabilirsiniz. İhtiyacınız olan şey ise oteller, kiralık araç şirketleri ve alışveriş siteleri gibi birçok farklı THY ortağından alışveriş yapmak. Buna ek olarak yaptığınız THY uçuşları da size puan kazandıracaktır. Miles and Smiles program ortaklarından bazıları ise şunlardır:

 • Titanic Hotels
 • Rixos Hotels
 • Hertz
 • com
 • Bursa Extrempark
 • Bilt

Kısacası Miles&Smiles sadakat programı sayesinde günlük harcamalarınızdan puan kazanabilirsiniz. Kazandığınız bu puanlar daha avantajlı, ekonomik ve keyifli seyahatler deneyimlemeniz için size bir fırsat tanır.
THY Miles&Smiles nedir

Kart Puanlarını Harcamanın Farklı Bir Yolu: Puan Harca Uygulaması

Siz de rutin harcamalarınızdan puan kazanmak isteyebilirsiniz. Fakat bu noktada Miles&Smiles üyelik sahibi olmamanız hakkında endişelenmenize hiç gerek yok. Çünkü tüm bankalar yaptıkları harcamalar için müşterilerini puanlarla ödüllendirirler. Hatta kampanyalara uygun hareket etmeniz durumunda ayda en az 500 TL puan kazanmanız hiç de imkansız değil. Fakat kart kullanıcıları az veya çok puan kazandıklarında bu puanları nasıl harcayacaklarını pek bilmiyorlar. Biz Puan Harca ekibi olarak bu sorunu çözmek için harika bir uygulama geliştirdik.

Puan Harca uygulaması sayesinde kartlarınızda biriken puanları kolayca harcayabilirsiniz. Hatta farklı kartlarınızda bulunan puanları birleştirerek harcamanız bile mümkün. Bunu yaparken Yemeksepeti, İkea, Hepsiburada, Teknosa, A101 gibi pek çok markadan dijital alışveriş kodu satın alabilirsiniz. Siz de bu fırsatlardan yararlanmak istiyorsanız Puan Harca uygulamasını web sitemizde yer alan linkten kolayca indirebilirsiniz.

Kart puanlarını birleştirerek özgürce harca!

Uygulamayı Aç