YÜKLENİYOR . . .

KREDİ KARTI PUANLARI NASIL KULLANILIR?

Teknoloji çağıyla birlikte hayatımızda yer alan alışkanlıklarda çağa ayak uydurmaya devam ediyor. Değişen en önemli alışkanlıklarımızdan biri de ödeme alışkanlığı. Nakit para yerini artık neredeyse tamamen kredi kartı kullanımına bırakmış durumda.

19
Nisan
Puan Harca

Teknoloji çağıyla birlikte hayatımızda yer alan alışkanlıklarda çağa ayak uydurmaya devam ediyor. Değişen en önemli alışkanlıklarımızdan biri de ödeme alışkanlığı. Nakit para yerini artık neredeyse tamamen kredi kartı kullanımına bırakmış durumda. Bu durumda, pandemi döneminde artan online alışverişin yanı sıra kredi kartı kullanmanın getirdiği avantajlarında etkisi oldukça büyük. Kredi kartı kullanmanız karşılığında bankalar size taksitlendirme, kredi kartı puanları ya da kartınıza özel alışveriş kampanyaları sunuyor.

Bir kredi kartını diğer kredi kartlarından daha ön plana çıkaran ise kredi kartı puanı. Bankanızın yaptığınız alışveriş sonucunda size sunduğu kredi kartı puanlarını sonraki alışverişlerinizde para yerine kullanabilirsiniz. Ayrıca kredi kartı puanlarınızı harcamalarınıza yansıtarak indirim olarak da kullanabilirsiniz.

Kredi Kartı Puanı Nedir?

Kredi kartı puanı en basit tanımı ile kredi kartı kullanımınız sonucunda kartınıza tanımladığı ve daha sonraki alışverişlerinizde para yerine kullanabileceğiniz bir puan sistemidir. Bankalar kendi kredi kartlarının kullanımına teşvik etmek için kredi kartı puanları kazanmanızı sağlayan ödül programları düzenlenmektedir. Bu ödül programlarından yararlanarak alışverişlerinizi çok daha avantajlı bir hale getirebilir ve kredi kartı puanlarınızı kullanarak tasarruf sağlayabilirsiniz. Kredi kartı ödül programlarından en iyi şekilde nasıl yararlanacağınızı merak ediyorsanız Kartların Ödül Programlarından En İyi Şekilde Nasıl Yararlanılır? Yazımıza mutlaka göz atmalısınız. Puan Harca

Tüm Kredi Kartı Puanları Artık Tek Uygulamada

Kredi kartı ile alışveriş yaparken kazandığınız kredi kartı puanları avantajlarından en etkili şekilde yararlanmak istiyorsanız, tüm kredi kartı puanlarını tek bir ekranda görmenizi sağlayan Puan Harca uygulamasını mutlaka denemelisiniz! Puan Harca uygulaması sayesinde farklı kredi kartlarındaki kredi kartı puanlarınızı birleştirebilir ve dilediğiniz yerde harcayabilirsiniz. Ayrıca kartınızdaki puanlar yetmediğinde kalan miktarı uygulamaya eklediğiniz herhangi bir kartınız ile ödeyebilirsiniz. Puan Harca uygulamasına istediğiniz kadar kredi kartı ekleyebilir bütün kartlarınızın puanlarını ve bakiyelerini tek bir uygulamada görüntüleyebilirsiniz. Son olarak Puan Harca uygulamasının en önemli avantajı ise kredi kartı puanlarınızı harcarken bankanızın üye olduğu mağazalara bağlı kalmak zorunda değilsiniz!

Türkiye’nin birçok önemli ve en çok tercih edilen alışveriş mağazasında Puan Harca sayesinde puanlarınızı kolaylıkla kullanabilirsiniz.

En Çok Kullanılan Kredi Kartı Puanları

En çok kullanılan kredi kartlarının sunduğu kredi kartı puan avantajlarını, kullanım alanlarını ve nasıl sorgulayacağınızı sizler için hazırladık.

Bonus Kart Puan

Garanti Bankasının hizmetlerinden biri olan Bonus Kart Türkiye’nin en çok tercih edilen kredi kartları arasında yer alıyor. Kazandığınız her 1 Bonus 1 Türk lirasına değerinde. Bonus Kart her ay düzenlediği kampanyalar ile bir yılda toplam 3.000 TL bonus kazanma şansı sunuyor. Puan Harca

World Kart Puan

Yapı Kredi Bankası’na ait olan World Kart ile kazandığınız her bir 2 World Puan 1 kuruş Türk lirası değerinde. Bankanın World Puanlarınızı harcayabileceğiniz 200.000’den fazla anlaşmalı üye iş yeri bulunuyor.

Maximum Kart Puan

İş Bankasının sunduğu Maximum kredi kartında kazandığınız her 1 Maxi Puan 1 Türk lirası değerindedir. Bankanın anlaşmalı olduğu 440.000 üye iş yerinde düzenlediği kampanyalar sayesinde harcadıkça Maxi Puan kazanabilir ve bu iş yerlerinde kolaylıkla harcayabilirsiniz.

AxessKart Puan

Akbank bankasına ait olan Axess kredi kartında kazandığınız 1 Chip puan 1 Türk lirası değerindedir. Bankanın Chip Puan kazanmanızı kolaylaştıracak birçok güncel kampanyası bulunuyor.

CardfinansKart Puan

QNB Finansbank hizmetlerinden biri olan Cardfinans ‘la kazandığınız her 1 ParaPuan 1 kuruş Türk lirası değerindedir. Kazandığınız ParaPuanlarınızı ister alışverişlerinizde ister uçak bileti almak için kullanabilirsiniz.

Paraf Kart Puan

Halk Bank’a ait olan Paraf kredi kartında kazandığınız her 1 ParafPara 1 Türk lirası değerindedir. Ayrıca bankanın puanlarınızı artırmanıza yardımcı olacak Artan ParafPara kampanyası da bulunmaktadır.

Puan Harca ekibi olarak bu yazımızda kredi kartı puanı nedir, nasıl kullanılır, en çok kullanılan kredi kartı puanları ve Puan Harca uygulaması hakkında detaylı bilgi vermeye çalıştık. Umarız faydalı bir yazı olmuştur. Kredi kartı puanları ve benzeri konular için sitemizde yer alan diğer yazılara göz atabilirsiniz. Ayrıca Puan Harca uygulamasının telefonunuza indirerek bütün kartlarınızın bakiyelerini, puanlarını tek bir uygulamadan görüntüleyebilir, puanlarınızı ve kredi kartlarınızı kontrollü bir şekilde kullanabilirsiniz.

Kart puanlarını birleştirerek özgürce harca!

Uygulamayı Aç