YÜKLENİYOR . . .

Kredi Kartı Puanları ile Nasıl Tasarruf Edilir?

B ildiğiniz üzere son zamanlarda büyük bir ekonomik buhrandan geçiyoruz. Döviz kurunda yaşanan dalgalanmalar, günden güne yükselen fiyatlar derken harcamalarımızın miktarı da bir hayli yükseldi. Böyle zamanlarda tasarruf yapmak, maddi anlamda kendimizi güvende hissetmemiz açısından çok önemlidir. Bu nedenle size kredi kartınızla nasıl tasarruf yapabileceğinizi anlatmak istiyoruz. Bu konuda özellikle de kredi kartı kampanyaları hakkında size bazı ipuçları vereceğiz. İpuçları sayesinde hem tasarruf edeceksiniz hem de kredi kartı puanı ile alışveriş konusunda aydınlanacaksınız.

7
Mart
Kredi kartı puanları ile alışveriş ve tasarruf

Nakit Para Kullanmaktan Kaçının

Özellikle şu dönemlerde acil nakit para ihtiyacının oluşması çok olası bir durum. Bundan dolayı bir ihtiyaç anında harcayabileceğiniz bir miktar nakit para, günü kurtaracaktır. Hazırda nakit para tutabilmenin tek yolu ise kredi kartlarıdır. Çünkü kredi kartları sayesinde yaptığınız harcamaları sonrasında daha rahat ve toplu bir şekilde ödeyebilirsiniz. Böylece nakit para sıkıntısı çekme ihtimaliniz de bununla paralel olarak azalacaktır. Elinizdeki nakit parayla tasarruf etme ve yatırım yapma imkanınız da artar.

Kredi Kartı Kampanyaları Doğrultusunda Harcama Yapın

Bildiğiniz üzere her banka, kullanıcılarına bir ödül programı sunar. Sundukları bu program, bankanın belirlemiş olduğu şekil ve tutarlarda yapacağınız alışverişler sonucu puan kazanmanızı sağlar. Maalesef ki pek çok insan aylık harcamalarını bu kampanyaları göz ardı ederek yapıyor. Çünkü genelde kazanılan kart puanları çok küçümseniyor. Fakat durum pek tahmin ettiğiniz gibi değil.
Kredi kartı puanları ile alışveriş ve tasarruf

Gözlemlerimize göre bankaların ödül programlarına uygun alışveriş yapmanız durumunda ayda en az 500 TL puan kazanabiliyorsunuz. Peki bu nasıl olacak? Öncelikle güncel kredi kartı kampanyaları için daima takipte kalmalısınız. Çünkü belli dönemlerde bankalar müşterilerine pek çok fırsat sunar. Mesela şubat ayı içerisinde sevgililer gününe özel bazı kampanyalar yayınlanır. Siz de bu kampanyalardan haberdar olarak alacağınız hediye üzerinden para kazanabilirsiniz. Böylece rutin olarak yapacağınız her harcamayı bir fırsat olarak görebilirsiniz.

Yapabileceğiniz bir diğer şey ise harcamaları bölmek. Örneğin sizde bir Paraf kart var. Bu ay Paraf kampanya düzenleyerek 200 TL ve üzeri dört akaryakıt alışverişine 300 TL değerinde puan vereceğini duyurdu. Eğer siz aylık rutin olarak tek seferde 800 TL’lik akaryakıt alıyorsanız bu ay böyle yapmayın. Bunun yerine bu tutarı dörde bölüp ayrı ayrı alışveriş yapın. Bu sayede zaten yapacağınız bir harcama üzerinden ekstra para kazanmış olacaksınız. Ayrıca ileride kazanmış olduğunuz kredi kartı puanları ile alışveriş de yapabileceksiniz.

Kart Puanları İçin Son Tarihleri Sürekli Kontrol Edin

Birçok kredi kartı, biriken puanların harcanması için kullanıcıya bir son tarih verir. Bu tarihin gelmesiyle birlikte puanlarınızı kullanma hakkınız elinizden alınmış olur. Örneğin bazı bankalar, yılbaşı itibarıyla tüm puanları sıfırlar. Genelde kart kullanıcıları bunların farkında olmaz. Fakat bizim size tavsiyemiz kartınızda ne kadar puan birikmiş olursa olsun bunların son tarihlerini kaçırmamanızdır. Çünkü tasarruf dediğimiz şeyi genelde büyük değil ancak küçük paralarla yaparsınız. Bu nedenle hiçbir miktarda parayı küçümsemeyin. Kredi kartı puanları ile alışveriş ve tasarruf

Kart Puanlarınızı Birleştirerek Harcayın

Kart puanları ile ilgili yaşanan en büyük sorunlardan birisi bunların ayrık şekilde durmasıdır. Çünkü birçok insan birden fazla sayıda kredi kartı kullanıyor. Hepsinden yaptıkları harcamalar sayesinde her birinde farklı tutarlarda puan birikiyor. Ancak bunları birleştiremedikleri için puanlar genelde gerçek ihtiyaçların karşılanmasında işe yaramıyor. Bu noktada Puan Harca uygulamasının çok işinize yarayacağına inanıyoruz. Çünkü tüm banka ve kredi kartlarınızı uygulama hesabınıza ekleyebilir ve hepsini birleştirerek harcayabilirsiniz. Böylece kredi kartı puanı ile alışveriş süreciniz çok daha verimli olacaktır.

Puanlarınızı Gerçek İhtiyaçlarınız İçin Kullanın

Maalesef ki birçok kredi kartı kullanıcısı sırf puanları ölmesin diye yaptıkları rutin alışverişlerde onları harcıyor. Bu durum, tasarruf önünde büyük bir engeldir. Ancak puanlarınızı gelişigüzel harcamak zorunda olmadığınızı hatırlatmak isteriz. Puan Harca ekibi olarak, birikmiş kart puanlarınızı anlaşmalı olduğumuz markalardan dijital alışveriş kodu satın almanıza fırsat tanıyoruz. Ayrıca sizlerin tüm ihtiyaçlarına hitap etmek için ürün skalamızı sürekli genişletiyoruz. Bundan dolayı Hepsiburada, Boyner, A101, CarrefourSA, Teknosa, IKEA başta olmak üzere onlarca markayla size hizmet veriyoruz.

Kart puanlarını birleştirerek özgürce harca!

Uygulamayı Aç