YÜKLENİYOR . . .

En Çok Puan Veren Kredi Kartı: Hangisini Seçmelisiniz?

Kredi kartları, şu günlerde hepimizin finansal açıdan vazgeçilmez bir parçası haline gelmiş durumda. Kredi kartıyla ister alışveriş yapın ister seyahat edin hiç fark etmez. Size sadece ödeme kolaylığı sağlamakla kalmaz, aynı zamanda her harcama ile puan veya mil kazanma fırsatı da sunar. Fakat "En çok puan veren kredi kartı hangisi?” sorusunun yanıtı müşterisi olduğunuz bankaya ve kişisel harcama alışkanlıklarınıza göre değişiklik gösterir..

01
Nisan
En Çok Puan Veren Kredi Kartı

Kredi Kartı Puan Ödülleri

Kredi kartı puanı, genelde perakende alışverişler, seyahat harcamaları ya da sağlık giderleri gibi farklı kategorilerde yapılan harcamalara dayanır. Bazı bankalar sabit bir oranda puan sunar. Bazıları ise müşterilerine dönemsel kampanyalar veya belirli kategorilerde daha yüksek puan getirileri sağlar. En önemlisi, bir bankanın sunduğu puanların değerini, bu puanları nerelerde harcayabileceğinizi düşünerek değerlendirmektir. Örneğin, harcamanızdan kazandığınız puanları yalnızca belirli mağazalarda kullanılabiliyorsanız bu, sizi sınırlandıracaktır.

Harcama Alışkanlıklarınızı Gözden Geçirin

En çok puan veren kredi kartı seçerken mutlaka harcama alışkanlıklarınızı ve yaşam tarzınızı göz önünde bulundurun. Örneğin sık sık seyahat ediyorsanız, uçak bileti alımlarında ve otel harcamalarında ekstra puan kazandıran bir kredi kartı size daha uygun olacaktır. Fakat süpermarket, akaryakıt gibi daha çok günlük alışverişlere para harcıyorsanız bu kategorilerde ekstra puanlar sunan bir kart sizin için ideal olacaktır. Örnek olarak Yapı Kredi ve Garanti Bankası bu anlamda size oldukça iyi kazanç sağlayabilirler.

Karşılaştırma ve Seçim Yapma

Piyasada pek çok farklı banka olduğundan, sizin için en ideal kredi kartını bulmak için karşılaştırma yapmanız önemlidir. Bankaların kendi internet siteleri karşılaştırma yapmanız için biçilmiş kaftandır. Her ay güncellenen kredi kartı kampanyaları ve fırsatlarını, bu sitelerden detaylıca inceleyebilirsiniz. Ayrıca Puan Harca uygulaması da tüm bankaların kredi kartı kampanyalarını değerlendirip karşılaştırmanız için benzersiz bir mobil uygulamadır. Puan Harca uygulamasında yer alan kampanyalar sayfasına girerek mevcut tüm puan fırsatlarını görüntülemeniz mümkündür.

Sonuç

En çok puan veren kredi kartı sizin kişisel finansal ihtiyaçlarınıza ve günlük harcama alışkanlıklarınıza göre değişecektir. Bu nedenle doğru bankayı ve kartı seçmek, kazanacağınız puanları maksimize etmenin temel anahtarıdır. Kredi kartı puanı kazanma ihtimalinizi artırmak için, Puan Harca uygulamasından her ay güncel kampanyaları takip etmenizi tavsiye ederiz. Böylece rutin harcamalarınız öncesinde kampanyaları bilecek ve harcamanızı buna göre yöneteceksiniz. Bu sayede ayda 2000 TL ve üzerinde puan kazanmanız hiç de zor olmayacaktır.

Puan Harca uygulaması üzerinden kart puanlarınızı özgürce harcayabilir, farklı kartlarınızdaki puanlarla birleştirip kullanabilirsiniz. Puan Harca uygulamasını indir!

Kart puanlarını birleştirerek özgürce harca!

Uygulamayı Aç