YÜKLENİYOR . . .

Bonus Puan Nedir ve Nerelerde Kullanılır?

Kredi kartları, artık insan yaşamının ayrılmaz bir parçası haline geldi. Günümüzde farklı bankalar tarafından sunulan ve birbirlerinden farklı özellikler ile ayrıcalıklara sahip pek çok kredi kartı mevcut. Türkiye’nin ilk çipli kredi kartı olan ve Garanti, TEB, ING, Şekerbank, Türkiye Finans, Alternatif Bank, ICBC ve Fibabanka gibi büyük bankalar tarafından sunulan Bonus, en çok tercih edilen kredi kartı konumunda. Yapılan her alışverişten sonra bonus kredi kartı puanı kazanmaya olanak tanıyan, kazanılan bu puanlar ile de yeniden alışveriş yapabilmeyi mümkün kılan Bonus, bunun yanı sıra kullanıcılarına pek çok avantaj sağlıyor.

22
Haziran
Bonus Puan Nedir Nerelerde Kullanılır

Tüm Puanlarınız Artık Tek Bir Uygulamada!

Kredi kartlarında alışverişlerden sonra biriken puanlar, yalnızca kullanılan kartın anlaşmalı olduğu işletmelerde harcanabiliyor. Puanların yapılmak istenilen bir alışveriş için yetersiz olması ya da son harcama tarihinin kaçırılması nedeniyle puanların yanması da kredi kartı kullanıcılarının karşı karşıya kaldığı sorunlar arasında. Puan Harca uygulaması ile tüm bu dezavantajları ortadan kaldırmak ve kart puanlarını tek bir uygulama üzerinden istenilen şekilde kullanabilmek mümkün. Bu uygulamanın sunduğu avantajlar kısaca şu şekilde sıralanabilir:

  • Farklı bankalara ait kredi kartlarında biriken puanlar Puan Harca uygulamasında toplanabilir ve buradan toplu halde harcanabilir.
  • Tarihi geçecek kredi kartı puanları ile ileri tarihli alışveriş çekleri oluşturulabilir ve böylelikle kart puanlarının silinmesinin önüne geçilebilir.
  • Yapılmak istenilen bir alışverişte kart puanlarının yetersiz kalması durumunda, kalan tutar nakit olarak eklenebilir.
  • Puan Harca uygulamasına, herhangi bir sınır olmadan, istenildiği kadar kredi kartı eklenebilir.
Sen de artık tüm puanlarını tek bir yerde toplayıp istediğin gibi harcamak istiyorsan şimdi Puan Harca uygulamasını indir!

Bonus Puan Nedir?

Bonus puan, Bonus kredi kartları ile yapılan alışverişlerden kazanılan puanları ifade eder. Her alışverişten sonra, alışveriş tutarının belli bir oranında Bonus kredi kartlarında biriken bu puanlar, daha sonraki alışverişlerde kullanılır.

Bonus Puan Nerelerde Kullanılır?

Bonus kredi kartlarında biriken bonus puanlar, oldukça geniş bir kullanım alanına sahip. Bonus puanı nerede kullanılır diye merak edenler için öne çıkan sektörler ve markalardan bazıları aşağıda mevcut.
Bonus Puan Nedir Nerelerde Kullanılır

Akaryakıt Sektörü

Akaryakıt sektörü, kredi kartı puanlarının kullanıldığı sektörler arasında ilk sırada yer alıyor. Bonus kredi kartı ile BP, Petrol Ofisi, Shell, Aytemiz, Alpet ve Total gibi önde gelen akaryakıt istasyonlarından yapılan her alışverişte bonus puan kazanmak, sonrasında da biriken puanlar ile yeniden akaryakıt alışverişi yapabilmek mümkün.

E Ticaret Sektörü

E ticaret sektörünün hacmi hem Türkiye’de hem de dünyada hızlı bir şekilde artıyor. Bonus, bu sektörde de pek çok marka ile anlaşmalı. Amazon Prime, Aveda, Biletix, BiletAll, Çiçek Sepeti, Çikolata Sepeti, Findeks, Hepsiburada, İdefix, Markafoni, N11, Sahibinden, Trendyol ve Özdilek gibi e ticaret devlerinin yanı sıra küçük ve orta ölçekli çok sayıdaki bonus puanı geçen siteler üzerinden yapılan alışverişlerde de bonus puan kazanmak ve kazanılan puanları harcayabilmek mümkün.

Yeme İçme Sektörü

Kredi kartlarının en sık kullanıldığı sektörlerden olan hazır yemek sektöründe faaliyet gösteren Arby’s, BurgerKing, Godiva, Kahve Dünyası, Sbarro, Pizza Hut ve Wyndham gibi markalardan yapılacak alışverişlerde de Bonus kredi kartları ile puan kazanılabilir ve kazanılan puanlar ile yeni alışverişler yapılabilir.

Market Sektörü

Kredi kartlarının en sık kullanılan sektörlerden biri olan market sektöründe de pek çok markada Bonus Puan kullanabilmek mümkün. Adese, A101, Carrefoursa, Happy Center, Migros ve Şok gibi firmalar başta olmak üzere pek çok market zincirinde bonus puanlar kullanılabilir.
Bonus Puan Nedir Nerelerde Kullanılır

Gıda Sektörü

Gıda sektörü de Bonus kredi kartı sahiplerinin hem puan kazanabilecekleri hem de kazandıkları puanları harcayabilecekleri sektörlerden biri. Pidem, Tab Gıda, Yudum, Vay Burger, Çotanak ve Coca Cola gibi gıda sektöründe faaliyet gösteren onlarca markada, Bonus avantajlarından yararlanılabilir.

Giyim Sektörü

Bonus kredi kartları ile giyim sektöründe yapılan alışverişlerde de puan kazanabilmek ya da harcayabilmek olanaklı. Adil Işık, Adidas, Kiğılı, Apaydın, Armani, Avva, Ayakkabı Dünyası, Beymen Club ve sayısı onları bulan çeşitli markalarda da Bonus puanlar geçerli.

Bonus Puan Nerelerde Kullanılır?

Bonus puanı nerelerde kullanılırsorusuna karşılık olarak yalnızca yukarıdaki sektörlerden söz etmek doğru değil. Bonus kredi kartları Yaklaşık 37 farklı sektörde yüzlerce anlaşmalı iş yerinde sizlere hizmet veriyor. Üye işyerlerinin tamamını görmek için linki tıklayınız.

Bonus Flaş Uygulaması

Bankalar, müşterilerinin kredi kartı puanı durumlarını takip edebilmek için çeşitli uygulamalar geliştiriyor. Bonus Flaş uygulaması da bunlardan biri. Garanti BBVA tarafından sunulan ve Bonus kredi kartlarına dair tüm işlemlerin, istenilen her yerde yapılabilmesine olanak tanıyan bu uygulama, aynı zamanda pek çok avantaj sağlıyor. Bu avantajlardan bazıları şu şekilde sıralanabilir:

  • Temassız Ödeme: Android4.4 ve üzeri versiyonlarda bir cep telefonuna sahip olan bireyler, temassız ödeme seçeneğinin olduğu işletmelerde Bonus Flaş uygulaması üzerinden ödeme yapabilirler.
  • BP Araçta Ödeme: BP istasyonlarından akaryakıt alışverişi yaparken, araçtan inmeden Bonus Flaş uygulaması üzerinden ödeme yapabilmek mümkün.
  • Mobil Onay: İnternet alışverişlerinde, şifre almaya gerek kalmadan, uygulama üzerinden 3D Secure Mobil Onay seçeneği ile doğrulama yapılabilir.
  • Garanti Pay ile Ödeme: Bonus puanı geçen siteler üzerinden alışveriş yaparken, kredi kartı bilgilerini girmeye gerek kalmadan, Garanti Pay ile ödeme seçeneğini seçerek uygulama onayıyla satın alma tamamlanabilir.

Bonus Puan Sorgulama

Bonus kredi kartlarında biriken puanları sorgulamak için pek çok yöntem mevcut. Bonus puan sorgulama işlemi için “bilgi” yazılarak 3340’a SMS gönderilebilir. Bu işlem ile kullanılabilir bonus puanların yanı sıra kartın mevcut limiti ve borç durumu da öğrenilebilir. Ayrıca Bonus Flaş uygulaması üzerinden de kullanılabilir bonus puanlara ulaşılabilir.

Kart puanlarını birleştirerek özgürce harca!

Uygulamayı Aç