YÜKLENİYOR . . .

Banka Kartı Nedir ve Nasıl Çıkarılır?

Bankacılık sektörünün en önemli ürünlerinden bir tanesi banka kartıdır. Günümüzde bankada hesabı olan hemen hemen herkesin kullandığı banka kartı, günlük hayatımızda bize büyük ölçüde fayda sağlamaktadır. Peki banka kartı nedir, nasıl çıkarılır? Bu yazımızda sizler için anlattık. Keyifli okumalar!

3
Nisan
Appcraft

Banka Kartı Nedir?

Banka kartı, herhangi bir bankanın müşterinin adına özel olarak açtığı hesap doğrultusunda verdiği fiziksel bir karttır. Bu kartla ATM’lerden para çekme, para yatırma ve para transferi gibi birçok işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Günlük hayatta alışverişlerde para kullanmadan ödeme yapmak için de oldukça mantıklı bir seçimdir. Kısacası banka kartı finansal işlemleri banka aracılığı ile yürüten kişilerin mutlaka edinmesi gereken birçok farklı fonksiyonu bulunan özel bir karttır.

Banka Kartı Çıkarmanın Yolları Nelerdir?

Banka kartı çıkarmak için öncelikle size en uygun olan bankaya gidip adınıza özel bir hesap açtırmalısınız. Daha sonrasında banka kartı için farklı yollarla başvuru yapabilirsiniz. İsteğinize bağlı kredi kartı da çıkarmak isterseniz farklı bir kart başvurusu yapmanız gerekebilir. Kişisel hesap için geçerli olan banka kartı çıkarma aşamaları şirket hesabı için gereken cari hesap kartıyla hemen hemen aynıdır. Kişisel hesap kartı, cari hesap kartı ve kredi kartından birini veya daha fazlasını çıkarmak istiyorsanız; bu banka kartlarını yazının devamında anlattığımız gibi 4 farklı yolla çıkarabilirsiniz.

 • Banka Şubelerine Giderek

  Banka kartını çıkarmak için hesabınızın bulunduğu banka şubesine giderek kart için başvuru yapabilirsiniz. Eğer hesabınız yoksa önce bir hesap açtırarak banka kartı çıkarma başvurusunu ardından gerçekleştirebilirsiniz. İsterseniz aynı şekilde kredi kartı için de şubeye gidip başvuruda bulunabilirsiniz.
  Appcraft

 • Mobil Bankacılık Kullanarak

  Banka kartı çıkarmak için başvurabileceğiniz yollardan biri de mobil bankacılık uygulamalarıdır. Eğer mobil bankacılık hesabınız yoksa bankanızın uygulamasını akıllı telefonunuza ya da tabletinize indirerek mobil bankacılık hesabı oluşturabilirsiniz. Daha sonrasında uygulamanın ilgili bölümünden aşamaları takip edip istenilen bilgileri doğru bir şekilde girerek başvurunuzu oluşturabilirsiniz. Kartınız basıldıktan sonra girdiğiniz adrese teslim edilecektir.

 • İnternet Şubesini Kullanarak

  Banka veya kredi kartını çıkarmak için tercih edebileceğiniz yollardan biri de hesabınızın bulunduğu bankanın internet şubesini kullanmaktır. Bankanın adının geçtiği com.tr bağıntılı web site üzerinden giriş yaparak başvuru işleminizi oluşturabilirsiniz.

 • Çağrı Merkezini Arayarak

  Banka kartı çıkarmak için başvurabileceğiniz yollardan sonuncusu da çağrı merkezini aramaktır. İnternet sitesinden bankanın müşteri hizmetleri numarasına ulaşarak çağrı merkezini arayabilirsiniz. Daha sonrasında çıkarmak istediğiniz kartı müşteri temsilcisine belirterek başvurunuzu oluşturabilirsiniz. Başvuru işleminiz tamamlandıktan sonra kartınız kısa bir süre içerisinde adresinize iletilecektir.
  Appcraft

Banka Kartı Çıkarmanın Avantajları

Banka kartı finansal işlemlerinizi ATM aracılığıyla kolayca gerçekleştirmenizi veya fiziksel olarak para kullanmadan ödeme yapabileceğiniz önemli bir karttır. Böylelikle bankaya gitmek zorunda kalmadan birçok işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. İnternetten ya da mağazalardan (pos cihazı bulunan her yerden) kartınızla alışveriş yapabilirsiniz.
Banka kartınız ile mobil bankacılığı kullanarak fatura, internet veya başka ödemeler için isteğiniz doğrultusunda otomatik ödeme talimatı oluşturabilirsiniz. Bu sayede her ay siz uğraşmadan ödemeleriniz gerçekleştirilir. Sonradan isterseniz otomatik ödeme talimatını kaldırabilirsiniz. Kısacası banka kartı günümüzde reşit olan her bireyin kesinlikle edinmesi gereken bir karttır.
Banka kartları ve kredi kartı hakkında daha fazla bilgi almak için diğer içeriklerimizi inceleyebilirsiniz. Puan Harca platformu, tüm banka ve marka kartlarındaki puanları tek bir yerde toplayarak bakiyeyi görmenizi ve harcamanızı sağlayan bir sistemdir. Anlaşmalı olduğumuz markaların kampanyalarına katılmak ve daha fazlası için sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Kart puanlarını birleştirerek özgürce harca!

Uygulamayı Aç