YÜKLENİYOR . . .

Maxi Puan Nedir ve Nerelerde Kullanılır?

Kredi kartı kullanan insan sayısı her geçen gün artıyor. Yapılan alışverişlerin ertelenebilmesi, taksitlendirilebilmesi, üye iş yerlerinden yapılan alışverişlerde çeşitli indirimlerden yararlanılabilmesi ya da acil nakit ihtiyaçlarının karşılanabilmesi gibi olanaklar, kredi kartlarının her kesimden insan tarafından yoğun olarak kullanılmasının temel nedeni. Artan talebi karşılayabilmek adına, bankaların sunmuş olduğu çok sayıda kredi kartı mevcut. Maximum Kart da bu çeşitliliğin bir parçası. İş Bankası tarafından sağlanan Maximum Kart, kullanıcılarına alışveriş yaptıkça maxipuan kazanabilme olanağı tanıyor.

16
Haziran
Maxi Puan Nedir Nerelerde Kullanılır

Tüm Puanlarınız Artık Tek Bir Uygulamada!

İş Bankası Maximum Kart kullanan bireyler, yaptıkları her alışveriş ile maxipuan kazanır. Aynı durum, farklı isimlerle de anılsa, diğer bankaların kredi kartlarında da geçerli. Ancak birden fazla kredi kartı kullanan bireylerin kredi kartı puanı takip edebilmeleri ve bunları zamanı geçmeden önce kullanabilmeleri oldukça zor. Ayrıca farklı kredi kartlarında biriken puanların kullanımı da parçalı yapılarından dolayı öne çıkan bir diğer zorluk. Bu sorunların üstesinden gelebilmek adına geliştirilen Puan Harca uygulaması ile farklı bankaların kredi kartlarında biriken puanlarınızı tek bir uygulamada toplayabilirsiniz. Bu sayede, puanlarınızı toplu halde harcayabilirsiniz. Ayrıca zamanı geçmek üzere olan kredi kartı puanlarınız için, ileri tarihli hediye çekleri hazırlayabilir ve istediğiniz zaman bu çekler ile alışveriş yapabilirsiniz. Kredi kartı puanı harcama konusunda bir çığır açan Puan Harca uygulamasının getirdiği kolaylıklar bunlarla da sınırlı değil. Uygulamaya istediğiniz kadar kredi kartı ekleyebilirsiniz. Ayrıca yapmak istediğiniz alışverişiniz için kart puanlarınızın yeterli gelmemesi durumunda, seçeceğiniz bir kredi kartı ile nakit tamamlama da yapabilirsiniz. Sen de artık tüm puanlarını tek bir yerde toplayıp istediğin gibi harcamak istiyorsan şimdi Puan Harca uygulamasını indir!

MaxiPuan Nedir?

Bankalar, bireyleri kendi kredi kartlarını kullanmaya teşvik edebilmek adına çeşitli promosyonlar sunar. MaxiPuan da İş Bankası tarafından sunulan Maximum Kart’ın sağladığı bir avantaj. Bu kredi kartı ile üye iş yerlerinden yapılan her alışverişten sonra belirli oranda puan kazanmayı sağlayan ve elde edilen puanlarla da anında ya da daha sonra alışveriş yapabilmeye olanak tanıyan MaxiPuan sistemi; hem anlaşmalı iş yeri sayısı hem de kullanıcı müşteri sayısı bakımından geniş bir ağa sahip.

MaxiPuan Nerelerde Kullanılır?

İş Bankası Maximum Kart ile yapılan alışverişlerde kazanılan MaxiPuan’ların kullanım alanı oldukça geniş. MaxiPuan nerede kullanılır sorusuna yanıt arayanlar için, önde gelen sektörler ile bu sektörlerde yer alan bazı markalar şu şekilde sıralanabilir:

Akaryakıt Sektörü

Akaryakıt harcamaları, kredi kartı ile yapılan harcamalar arasında ilk sıralarda. Bu yüzden de hemen hemen tüm banka kredi kartlarının akaryakıt istasyonları ile anlaşmalı olduğundan söz edebilmek mümkün. İş Bankası Maximum Kart kullanıcıları da BP, Shell ve Petrol Ofisi gibi büyük akaryakıt zincirleri başta olmak üzere akaryakıt satışı yapan çok sayıda markadan yapacakları alışverişlerde MaxiPuan kazanabilir ya da önceden kazandıkları puanlarını harcayabilirler.

Gıda Sektörü

Gıda sektörü de kredi kartı kullanımını yoğun olduğu sektörlerden. Türkiye genelinde mağazaları bulunan A101, Carrefour, Migros, Bim ve Şok başta olmak üzere gıda sektöründe faaliyet gösteren çok sayıdaki firmada, MaxiPuan ayrıcalıklarından yararlanabilmek mümkün.

E Ticaret Sektörü

E ticaret sektörünün işlem hacmi her geçen gün artıyor. Özellikle pandemi sürecinde büyük bir ivme kazanan bu sektörde, alışverişlerin çok büyük bir kısmı kredi kartları ile yapılıyor. Bu yüzden de Trendyol, N11, HepsiBurada, GittiGidiyor ve Biletix gibi e ticaret devlerinin tamamında MaxiPuan kullanılabilir. MaxiPuan geçen siteler oldukça fazla.
Maxi Puan Nedir Nerelerde Kullanılır

Giyim Sektörü

Hazır giyim sektöründe de Maximum Kart ile anlaşmalı olan pek çok marka mevcut. Bu markaların mağazalarından yapılacak alışverişlerde MaxiPuan kazanılabilir ve kazanılan puanlar da harcanabilir.

Yeme İçme Sektörü

Hazır yemek içme sektörü, MaxiPuan kullanımının mümkün olduğu bir diğer sektör. Hemen hemen tüm alışveriş merkezlerinde bulunan fastfood restoranlarında ve bu sektörde yerel ya da ulusal olarak faaliyet gösteren çok sayıda işletmede WorldPuan kullanılabilir.

Market Sektörü

Kredi kartı kullanımının en yaygın olduğu sektörler arasında yer alan market sektöründe de MaxiPuan kullanımının geçerli olduğu onlarca firma mevcut. Türkiye genelinde yaklaşık 15 sektörde, binlerce anlaşmalı üye iş yeri bulunan Maximum Kart’ın avantajlarından siz de yararlanabilirsiniz. Üye işyerlerinin tamamını görmek için linki tıklayınız.

Maximum Mobil Uygulaması

Maximum Mobil uygulaması, Maximum Kart kullananların hayatlarını büyük oranda kolaylaştıran pek çok özelliğe sahip. Google Play Store ya da AppStore üzerinden kolayca indirilebilen bu uygulama ile yapılabilecek bazı işlemler şunlar:

  • Maximum Kart başvurusunda bulunma
  • Kredi kartı borç ödeme
  • Kredi kartı limit arttırma
  • MaxiPuan sorgulama
  • Alışveriş taksitlendirme
  • Temassız ödeme
  • QR ile ödeme
  • Kredi kartı ekstre sorgulama

Maxi Puan Nedir Nerelerde Kullanılır

MaxiPuan Sorgulama

İş Bankası Maximum Kart kullananların MaxiPuan sorgulama yapabilmesi için başvurabilecekleri pek çok yöntem mevcut. Bu yöntemin en kullanılabilir olanı Puan Harca uygulamasıdır. Bununla birlikte; Maximum ile anlaşmalı üye iş yerlerinde bulunan POS cihazları üzerinden de puan sorgulaması yapılabilir. Ancak bu hak, genellikle alışveriş yapılırken kullanılır. ATM cihazlarına kredi kartı ile giriş yaparak MaxiPuan sorgulaması yapabilmek de mümkün. Ayrıca 0850 724 0 724 İş Bankası Çağrı Merkezi kanalıyla da MaxiPuan puan sorgulaması yapılabilir.

Kart puanlarını birleştirerek özgürce harca!

Uygulamayı Aç